Profesjonalny program leczenia – cukrzycowy obrzęk plamki może zostać wykryty przez okulistę!
Jedną z głównych chorób cywilizacyjnych jest cukrzyca. Liczba chorych osób na cukrzycę rośnie w zatrważającym tempie, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W samej Polsce choruje na nią aż 3 miliony osób, jednak ponad 750 tysięcy osób nie jest w ogóle świadoma, że ją posiada. Dlatego tak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych krwi. Może zdarzyć się tak, że to właśnie okulista ją wykryje na podstawie badania dna oka. Wtedy należy wprowadzić odpowiedni program leczenia. Cukrzycowy obrzęk plamki to nie przelewki i należy zabrać się za to na poważnie.
Choroba oczu DME – poważne upośledzenie wzroku u osób młodych i aktywnych zawodowo
Choroba oczu DME, inaczej nazywana cukrzycowym obrzękiem plamki, charakteryzuje się nagromadzeniem płynu w centralnej części siatkówki, czyli plamce. Płyn ten zbiera się, ponieważ cukrzyca uszkadza drobne naczynia siatkówki i naczyniówki, co powoduje przenikanie go do plamki. Choroba oczu DME uważana jest za najczęstszą przyczyną trwałego i poważnego upośledzenia wzroku u osób w wieku od 20 do 64 lat. Zgromadzony płyn przyczynia się do obrzęków, czyli uniesienia siatkówki, która prowadzi do zamazania widzenia i znacznego spadku ostrości wzroku. Bardzo szybko należy wprowadzić profesjonalny program leczenia. Cukrzycowy obrzęk plamki – pozbądź się go już dziś!
Jakie są objawy cukrzycowego obrzęku plamki? Sprawdź już dziś!
Za jedne z pierwszych objawów cukrzycowego obrzęku plamki uważa się: zniekształcone zarysy przedmiotów, falowanie, łamanie się linii prostych (jak w przypadku AMD), obniżenie ostrości wzroku, szczególnie przy patrzeniu „na wprost”, zamglony, rozmazany obraz oraz w późniejszej fazie DME – czarna plama przed okiem widziana na stałe. Choroba oczu DME w znaczny sposób utrudnia wykonywanie podstawowych codziennych czynności, takich jak: sprawdzenie godziny na zegarku, prowadzenie samochodu, czytanie czy obsługa podstawowych urządzeń.