Niewidoczne nakładki ortodontyczne – jak działa aparat invisalign? 

Wiele osób boryka się z problemem krzywych, nachodzących na siebie zębów. Dotychczas, stomatolodzy zalecali stosowanie tradycyjnych aparatów dentystycznych, które składały się z niewygodnych i podrażniających drutów, które odpowiadały za prawidłowe ustawienie zębów. Obecnie, na rynku pojawiły się innowacyjne rozwiązania takie jak np. aparat invisalign Warszawa. Czym jest invisalign? 

Aparat invisalign to nic innego jak przezroczyste nakładki, które dopasowuje się do zębów pacjenta. Ich głównym zadaniem jest przesunięcie zębów do prawidłowego miejsca, bez konieczności stosowania drutów, zamków i gumeczek, które są bardzo niekomfortowe dla pacjentów. Czy każdy pacjent może skorzystać z aparatu invisalign? 

Aparat invisalign – jak wygląda proces leczenia? 

Proces leczenia za pomocą aparat invisalign Warszawa opiera się na kilku etapach, dzięki którym pacjenci mogą osiągnąć zamierzone efekty. Leczenie rozpoczyna się od diagnostyki, która opiera się przede wszystkim na wykonaniu zdjęć RTG szczęki, wycisków szczęki oraz tomografii komputerowej. Diagnostyka pozwala na stworzenie przezroczystych nakładek korekcyjnych, które będą dopasowane do potrzeb pacjenta. Wielu stomatologów wykonuje również cyfrowy model, na którym pacjent może zobaczyć dotychczasowe ułożenie zębów oraz jak na skutek działania nakładek invisalign, będzie się ono korygować. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań oraz stworzeniu nakładek, pacjent może rozpocząć leczenie. Aparat invisalign Warszawa powinien być wymieniany co 2 tygodnie, a pacjent musi pamiętać o noszeniu go przez co najmniej 22 godziny na dobę. Nakładki należy ściągnąć podczas spożywania posiłków oraz mycia zębów. Wizyty kontrolne zazwyczaj odbywają się co 6/7 tygodni, co jest niezwykle wygodne dla osób, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu ze względu na obowiązki zawodowe czy rodzinne. Nie można dokładnie określić czasu, w jakim uda się naprawić krzywe zęby, jednak każde leczenie za pomocą nakładek invisalign musi być zakończone retencją tj. noszeniem nakładek retencyjnych. Dzięki nim pacjent nie musi martwić się o ewentualne problemy z niekontrolowanym przemieszczeniem zębów.